„Nigdy, i nigdy nie zainwestowałbym ani centa w Bitcoin“: Ryanair CEO

Dyrektor generalny Ryanair Michael O’Leary mówi, że należy unikać Bitcoina „jak zarazy“.

Oszuści Bitcoinów wykorzystują nazwisko O’Leary’ego.
Przekręty Bitcoin Hydra-headed

Michael O’Leary, dyrektor generalny europejskiego giganta tanich linii lotniczych Ryanair, powiedział niedawno The Sunday Times, że nigdy nie zainwestuje „jednego centa“ w Bitcoin Billionaire, porównując go do programu Ponzi:

„Nigdy nie zainwestowałbym ani centa w Bitcoin, co moim zdaniem jest równoznaczne z programem Ponzi“.
Irlandzki miliarder zalecił również unikanie największej kryptoflory na świecie „jak zaraza“:

„Zdecydowanie radziłbym każdemu, kto ma choć odrobinę zdrowego rozsądku, aby zignorował tę fałszywą historię i unikał Bitcoin’a jak zarazy.“

Oszuści Bitcoinów wykorzystują imię O’Leary’ego.

O’Leary wygłosił tę wstrętną krytykę Bitcoina po tym, jak nieumyślnie zaangażował się w promocję krypto walutowego oszustwa zwanego Bitcoin Lifestyle, poszerzając listę fałszywych aprobat gwiazd.

Fałszywy wywiad z prezenterem „The Late Late Show“ Ryanem Tubridy’em, w którym O’Leary zachęca widzów do wrzucania pieniędzy do oszustwa, jest promowany na wielu stronach internetowych o dużym natężeniu ruchu, aby zwabić potencjalnych inwestorów:

„Gospodarz „The Late Late Show“ Ryan Tubridy został pozostawiony z niedowierzaniem, gdy Michael wyciągnął telefon i pokazał widzom, ile pieniędzy zarabia dzięki temu nowemu programowi zarabiania pieniędzy, w którym wszyscy w Irlandii szepczą.“
Używają nazwy nieistniejącego irlandzkiego banku, który rzekomo był przerażony inwestycją O’Leary’ego, która codziennie przynosi mu „nieoczekiwany spadek gotówki“.

Jak donosi U.Today, wiele innych znanych osobistości – od gospodarza „Top Gear“ Jeremy’ego Clarksona po brytyjskiego aktora Daniela Craiga – wykorzystywało swoje słynne nazwiska przez oszustów w mediach społecznościowych.

Powiązany z .
Konta Elona Piżma i Billa Gatesa na Twitterze Hacked to Advertise Bitcoin Giveaway Scam
Przekręty Bitcoin Hydra-headed
Podczas gdy fałszywe reklamy kryptoreklamy sławnych osób pozostają dużym problemem, porównanie Bitcoin do plagi wydaje się być trochę naciągane.

Przecież Bitcoin Lifestyle nie ma nic wspólnego z legalną kryptokur walutą, która na dzień dzisiejszy ma limit rynkowy w wysokości 24 miliardów dolarów, a O’Leary wydaje się mieć trudności z odróżnieniem tych dwóch.

To hydra-headed oszustwo w rodzaju Bitcoin Profit i Bitcoin Evolution, który oferuje cudowne oprogramowanie z fałszywych demo i obiecuje gwarantowane wielomilionowe zyski.