Program

Dzień I - Naukowiec

10.00 – 12.00 – Zapraszamy do naszego laboratorium!


Podczas zajęć dzieci poznają sylwetki najsłynniejszych naukowców - Alberta Einsteina, Marię Skłodowską-Curie czy Isaaca Newtona. Na małych naukowców czekają niesamowite ćwiczenia i zabawy, podczas których będą mogły zgłębić wiedzę z dziedziny chemii, fizyki, biologii czy matematyki. Dzieci będą miały okazję zrobić własne struktury molekularne, wykonując serię doświadczeń poznają zasady działania magnesu, będą mogły spróbować swoich sił tworząc wyjątkowe układy elektroniczne, a na miłośników biologii czeka prawdziwy mikroskop J  Na koniec odwiedzimy pracownię chemiczną, w której będzie kolorowo i wybuchowo!

 

12.00 – 12.45 – Smacznie, zdrowo, kolorowo – czyli tematyczny lunch dla dzieci.

 

13.00 – 14.00 – Żadna plama nam niestraszna!


Na początku zajęć dzieci poznają środki chemiczne stosowane w gospodarstwie domowym. Następnie wspólnie założą Poradnię Usuwania Różnych Plam. Każde dziecko otrzyma materiał, na którym będzie mogło odnaleźć różnego rodzaju plamy. Dzięki dostępnym w naszym „laboratorium” miksturom, dzieci będą mogły sprawdzić, co najlepiej usuwa trudne zabrudzenia J

Dzień II - Archeolog

 

10.00 – 12.00 – Tymczasem w starożytnej Grecji …

 

Podczas zajęć dzieci poszerzą swoją wiedzę historyczną, rozwiną spostrzegawczość, cierpliwość, zdolności dedukcyjne. Poznają najpiękniejsze zabytki starożytnej cywilizacji m.in. Egiptu, Grecji czy Rzymu. Wraz z prowadzącym dzieci zorganizują własne badania archeologiczne. A może uda nam się odkryć jakieś ślady dinozaurów?

Nie zabraknie oczywiście zajęć manualnych. Dzieci będą miały okazję stworzyć własne figurki amonitów, pomalować je i zabrać do domu J.

 

12.00 – 12.45 – Lunch tematyczny, czyli witamy w Oazie Archeologa

 

13.00 – 14.00 – Co odkryjemy? – Zapraszamy do stanowiska Archeologa


Dzieci odnajdą sekretną wiadomość od Egipcjan. Ich pierwszym zadaniem będzie odczytanie hieroglifów z pomocą specjalnego słownika. W wiadomości będzie zaszyfrowana informacja o ukrytym skarbie starożytnych a do poszukiwań użyjemy specjalnej mapy. Czy uda nam się go odnaleźć?

 

Dzień III - Tajny Agent

 

10.00 – 12.00 – Witamy w SZKOLE TAJNYCH AGENTÓW - gry i zabawy tematyczne.


W trakcie zajęć dzieci poczują się jak w prawdziwej szkole detektywów. Będą miały okazję nauczyć się tropienia, podczas zajęć ruchowych będą kształtować umiejętność dyskretnego i cichego zachowania. Grając w różnorodne gry planszowe i logiczne dzieci będą rozwijać swoją spostrzegawczość, kreatywność i szybkie kojarzenie faktów, Dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w posługiwania się tajnym pismem podczas rozwiązywania zagadek i łamigłówek.


 Na zakończenie każde dziecko otrzyma dyplom ukończenia szkoły oraz specjalny identyfikator detektywa.

 

12.00 – 12.45 – Lunch tematyczny, czyli co jedzą prawdziwi Tajni Agenci ?

 

13.00 – 14.00 – Nadszedł czas na naszą pierwszą misję! – Zapraszamy do tajemniczego pokoju.


Dzieci otrzymają sekretną wiadomość od Super Agenta, który poprosi o pomoc w walce z Podwórkową Szajką Niszczycieli Roślin. Wszyscy mali agenci będą musieli teraz wytężyć wzrok i rozwiązać zagadkę.

( Zabawa będzie przypominać coraz popularniejszą zabawę Escape room. Na dzieci czeka szereg zagadek i łamigłówek, których rozwiązanie umożliwi odkrycie zagadki).

Dzień IV - Doktor

10.00 – 12.00 – Zapraszamy do przychodni!


Podczas zajęć dzieci będą miały okazję zapoznać się z pracą lekarzy oraz ratowników medycznych. Zabawa ma uwrażliwić dzieci na dbałość o własne zdrowie, zwrócić im uwagę na przestrzeganie higieny osobistej oraz właściwe odżywianie. Jak przystało na lekarzy dzieci zapoznają się z ludzkim ciałem, a na koniec złożą Przysięgę Hipokratesa. Dzieci wezmą udział w konkursie na zdrową surówkę.

 

12.00 – 12.45 – Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy  – czyli tematyczny lunch dla dzieci.

 

13.00 – 14.00 – Czy na Sali jest lekarz?

 

Dzieci nauczą się najprostszych sposobów udzielania pierwszej pomocy – bandażowania oraz opatrywania ran. W ruch pójdą bandaże, opatrunki i plastry. Ważna będzie także umiejętność wzywania pogotowia ratunkowego.

Cała grupa odegra scenkę lekarz-pacjent tak aby każdy na chwilę został doktorem. Dla najmłodszych będą też chore misie. ;) Każdy mały doktor założy kartę pacjenta i wypisze odpowiednią receptę.

 

 

Dzień V- Astronauta

10.00 – 12.00 – Poznajemy odłegłe galaktyki


Ostatniego dnia zajęć w piątek przeniesiemy się do odległych nieznanych nam jeszcze galaktyk i spróbujemy wyobrazić sobie jak wielki jest kosmos! Najwęcej uwagi poświęcimy naszej galaktyce - Drodze Mlecznej, dowiemy się dlaczego nazywa się on akurat tak oraz jakie galaktyki z nią sąsiadują. Wyświetlimy też wizualizację gwiazd w planetarium i dowiemy się z czego się one składają i dlaczego świecą! Stworzymy również własne gwiazdozbiory inspirowanymi naszymi znakami zodiaku. 

 

12.00 – 12.45 – Posiłek z tubki - czy to możliwe? Lunch tematyczny

 

13.00 – 14.00 – Wahadłowcem przez Układ Słoneczny

 

Obejrzymy relację z wnętrza prawdziwego wahadłowca i odbędziemy nim wirtualną podróż poprzez nasz Układ Słoneczny. Stworzymy również papierowy model układu planetarnego, żeby przedstwić  odległości pomiędzy planetami. W programie również spacer z eksperymentem niespodzianką :)

 

 

Wersja do drukuWersja do druku | Mapa witryny
© ZwalczNude.pl