Gra Miejska

 

Zarys fabuły: Ziemia to "Planeta Zwierząt". Nasze dotychczasowe działania unicestwiły wiele gatunków, kolejne są zagrożone wyginięciem. Ich strata to nie tylko strata dla naszego eko-systemu, To też wielkie zagrożenie życia kolejnych gatunków, w tym ludzkiego. Uczestnicy zabawy na kolejnych punktach gry poznają różne historie zwierzaków. Zadaniem graczy jest pomóc im, wykonując zadania, które je wesprą, uwolnią lub poprawią ich byt.

Mamy nadzieję, że nietypowa forma, jaką jest gra miejska, w sposób szczególny zapadnie w pamięć uczestników, szczególnie dzieci, pozostawiając wiedzę, którą przemycamy w formie zabawy: że zwierzęta czują, że często spędzają całe swoje życie w strasznych warunkach, a my napędzamy ten rynek własnymi, często nieświadomymi działaniami; że walczą o przetrwanie z okrutnym, bezmyślnym przeciwnikiem, jakim jest człowiek - niestety przegrywając tę walkę.

 

 

Gra miejska trwa około 3 godzin zegarowych. Wstępnie jednak zaplanowaliśmy grę na terenach nadwiślanych z odwiedzeniem warszawskiego zoo, które już wcześniej wspierało nasze wydarzenia proekologiczne. 

 

Czym jest gra miejska?
Gra miejska, to nowa forma rozrywki i nauki, rozgrywana w wielu miastach świata. Esencją gier miejskich jest
wykorzystywanie przestrzeni miejskiej jako istotnego elementu rozgrywki. Miasto to plansza. Łączy w sobie cechy happeningów ulicznych oraz fabularnych gier komputerowych i harcerskich podchodów dzięki czemu jest atrakcyjna dla młodych ludzi, rodzin i nie tylko. Gra miejska ZwalczNudę.pl bazuje na fabule, dzięki której elementy rywalizacji, edukacji, zabawy, integracji i poznania przeplatają się ze sobą w proporcji wyznaczonej przez cel gry.

Wersja do drukuWersja do druku | Mapa witryny
© ZwalczNude.pl