Nie będzie łatwo obudzić w człowieku takiej odpowiedzialności za świat, 
która dotrzyma kroku rozwojowi cywilizacji, ale ci, którzy chcą, 

mogą zacząć już dziś.

 

Vaclaw Havel

 

 

Według danych Fundacji WWF, co czwarty gatunek ssaków, co ósmy ptaków i aż co trzeci gatunek płazów może wkrótce zniknąć z powierzchni Ziemi.

 

Przez ostatnie sto lat liczba tygrysów żyjących na wolności spadła o 95%. 12.000 słoni afrykańskich jest  zabijanych każdego roku, by zaspokoić potrzeby nielegalnego rynku handlu kością słoniową. Trzy z siedmiu gatunków żółwi morskich są dziś krytycznie zagrożone wyginięciem.

 

 

Według Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra" jedną z najskuteczniejszych metod walki jest szeroko zakrojona akcja edukacyjno-promocyjna dotycząca problemu nielegalnego handlu okazami gatunków zagrożonych wyginięciem. Chcemy aby nasz porjekt Planeta Zwierząt stał się elementem tej akcji. 

 

Ogromnym i wciąż aktualnym problemem jest równeż okrucieństwo wobec zwierząt domowych. Agresywni właściciele wyżywają się na swoich pupilach, nie myśląc o tym, że krzywdzą stworzenie, które czuje ból, strach tak samo jak człowiek. Bite, przestraszona, przywiązywane w lesie do drzewa na pewną mierć, topione w rzece... Kiedy uda im się przeżyć trafiają do schrniska. Jak długo jeszcze jeszcze będziemy patrzeć bezczynnie na tak okrutny los, jaki spotyka nszych przyjaciół?!

Planeta zwierząt - to projekt, którego głównym założeniem jest promocja ekologicznej, pro-zwierzęcej postawy

szczególnie wśród warszawskich rodzin. Projekt skupia się na zwierzętach, które nas otaczają na codzień, w Warszawie, ale porusza też temat zwierząt z całego świata. Głównym działaniem jest gra miejska - wspaniałą zabawa dla wszystkich. Przez konkretne zadania, które towarzyszą grze miejskiej, chcemy uświadamiać, rozwijać wyobraźnie, uwrażliwiać na cierpienie zwierząt, na to, że są od nas zależne i że w dłuższej perspektywie my od nich również.


Mamy nadzieję, że nietypowa forma, jaką jest gra miejska, w sposób szczególny zapadnie w pamięć uczestników,
szczególnie dzieci, pozostawiając wiedzę, którą przemycamy w formie zabawy. 


Dodatkowym działąniem projektu będzie kampania wiralowa promująca powyższą ideę, oraz grę, która z jednej strony skupia się na rekrutacji uczestników gry, ale poprzez patronów w medialnych  i znanych i lubianych, którzy nas wesprą - dociera z tematem do o wiele szerszej grupy. Pokażemy więc gwiazdy, sportowców, aktorów, piosenkarzy, którzy na co dzień angażują się w odpowiedzialne zadania na rzecz zwierząt i zaprosimy wszystkich do tego - by dotrzymali im kroku.

Dzięki dobroci naszych Partnerów firmy Dolina Noteci oraz Kakadu, bezdomne zwierzęta ze schroniska Fundacji Pod Psim Aniołem otrzymają specjalistyczna krmę oraz nowe zabawki i  przymaki.

Projekt współfinansowany ze środku BOŚ  m.st. Warszawy:

Partnerzy:

Patroni Medialni:

Wersja do drukuWersja do druku | Mapa witryny
© ZwalczNude.pl