Warsztaty

Warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu dla dzieci

Zdrowo jemy. Zdrowo żyjemy

Organizowane są przez Fundację ZwalczNude, BioBazar oraz MediPark. Są to spotkania z dietetykiem-kucharzem, który dzięki unikalnym materiałom przygotowanym przez prowadzącą, tworzy nietypowy program akcji kulinarno-edukacyjnej. Zajęcia są prowadzone na terenie warszawskiego BioBazaru, dzięki czemu mamy stały dostęp do najlepszych, ekologicznych produktów. W trakcie warsztatów rodzice mogą pomagać swoim dzieciom, lub spędzić czas w najbardziej Bio miejscu Warszawy – na warszawskim BioBazarze.

 

Cel warsztatów

Promocja zdrowych i proekologicznych postaw wśród warszawskich dzieci. Chcemy przekonać najmłodszych do dwóch rzeczy: aby dbały o siebie, oraz żeby dbały o swoje otoczenie. A wszystko związane jest ze zdrowym stylem życia, który z jednej strony jest bardzo mocno promowany w mediach, ale w codziennym „szybkim” i modnym żywieniu jest bardzo pomijany.

 

Jak to wygląda?

1) wprowadzenie: czyli informacje podstawowe o omawianej grupie produktów; dlaczego jest ważna dla naszego organizmu, co wnosi, jakie mogą być problemy, jeśli nie ma tego składnika? Gdzie występuje?
2) Zajęcia właściwe: przygotowanie z dziećmi prostego posiłku nawiązującego do omawianego tematu.
3) Zakończenie – degustacja przygotowanych posiłków i podsumowanie zdobytej wiedzy.

Program zajęć zakłada pokazanie dzieciom podstawowych składników zdrowej diety, wytłumaczenie im jak poszczególne grupy produktów wpływają na organizm człowieka.  Program jest pisany przez dietetyka dziecięcego, który następnie prowadzi zajęcia.

Zajęcia obejmą taką tematykę jak:
1) Produkty zbożowe i błonnik
2) Białko
3) Tłuszcze zwierzęce i roślinne oraz Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe Omega 3 i omega 6
4) Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A,D,E,K) i witaminy rozpuszczalne w wodzie
5) Składniki mineralne, sól i cukier

Warsztaty kulinarno-krajoznawcze

Ze smakiem przez świat

Organizatorem warsztatów jest Fundacja ZwalczNude. Każdy mały uczestnik ma możliwość poznać wybrany kraj i samemu przygotować pyszne danie prosto z podróży. Za każdym razem zmienia się program i atrakcje, które pomagają wchłaniać wiedzę przez dzieci.

 

Cel warsztatów

Przybliżenie najmłodszym zawyczajów panujących w poszczegółnych krajach, zapoznanie się z językiem oraz poznanie smkaów danego miejsca.

 

Jak to wygląda?

1) wprowadzenie: czyli informacje podstawowe o danym kraju;
2) Zajęcia właściwe: kilka słów, w danym języku, zwyczaje, wykonanie flagi itp.
3) Zakończenie – przygotowanie z dziećmi prostego posiłku nawiązującego do omawianego kraju, degustacja przygotowanych posiłków i podsumowanie zdobytej wiedzy.

Wersja do drukuWersja do druku | Mapa witryny
© ZwalczNude.pl