"AROUND THE WORD IN 7 DAYS"

Zapraszamy na cykl warsztatów językowo-krajoznawczych dla dzieci !

 

Wszystkich śmiałków zachęcamy do udziału
w wyjątkowej podróży, podczas której poznamy najciekawsze kraje świata, ich język, tradycję, kulturę oraz sztukę! 

Czekają na Was: Australia, Hiszpania, Francja, Włochy, Niemcy, Rosja oraz Japonia!!! 

 

Zajęcia są BEZPŁATNE! 

Zapraszamy do zapisów: www.zapisyzwalcznude.pl

 

 

 

 

UWAGA!!!
Osoby, które zapiszą się na zajęcia i nie przyjdą na warsztaty nie informując nas o tym tracą możliwość uczestnictwa
w pozostałych zajęciach z cyklu.
Rezygnacji z zajęć można dokonać co najmniej 24 godziny przed zajęciami wysyłając maila na adres: klub@zwalcznude.pl.

Za nami

14 grudnia g.16.00 Origami w Japonii

 

Odwiedzając Kraj Kwitnącej Wiśni dzieci poznają wiele ciekawostek na temat tego wyjątkowego miejsca. Podczas zajęć dzieci nauczą się podstawowych zwrotów w języku japońskim np. „dzień dobry", „dziękuję".  Będą mogły spróbować swoich sił w posługiwaniu się pałeczkami przy spożywaniu posiłków oraz  napisaniu japońskich znaków - wyrazów. Nie zabraknie oczywiście papierowych zwierzaków i kwiatków wykonanych metodą origmi.

Czas ulili nam oczywiście  japońska muzyka :)
 

 

16 listopada g.16.00  Zaginiona Matrioszka - przygoda w Moskwie


Podczas warsztatów dzieci bedą miały szansę poznać podstawowe informacje na temat Rosji, jej flagi i kultury - nie zabraknie oczywiście zwrotów w języku rosyjskim ;) Wsłuchamy się w muzykę Czajkowskiego, spróbujemy nauczyć się kilku elementów baletu
"Jezioro Łabędzie", a co najważniejsze, odkryjemy tajemnicę zagubionej w Moskwie cennej Matrioszki!   

12 października g.16.00 - Czerwony Kapturek w Berlinie

 

Najpierw,tradycyjnie, dzieci przygotowują flagę Niemiec. Nauczymy się podstawowych zwrotów z języka niemieckiego, a chwilę potem poczujemy się jak prawdziwi aktorzy! Podczas naszych zajęć będziemy mogli spotkać Kopciuszka, Kota w Butach, a może nawet trafimy do domku Jasia i Małgosi :) Nie zabraknie oczywiście rozmów o bajce braci Grimm „Czerwony Kapturek". Przeniesiemy się do Berlina, gdzie rozegra się akcja tej znanej wszystkim bajki.

16 września g.16.00 - Pizza Day

 

Zapraszamy wszystkie dzieci na niesamowitą podróż do słonecznych Włoch! W atmosferę kraju dzieci zostaną wprowadzone muzyką włoską, podstawowymi zwrotami z języka włoskiego dotyczącymi spożywania posiłków, zamawiania posiłków w restauracji oraz zapachem pizzy.
Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólne gotowanie i jedzenie – to już wiedzieli starożytni Rzymianie. Zmęczone ruchem, pociechy przeniosą się w świat Pinokio! 

17 sierpnia g.16.00 Bagietka pod Wieżą Eiffla

 

Zapraszamy do Paryża! Mile widziane ubrania w barwach flagi francuskiej :) Poprzez aktywności ruchowe, gry i zabawy dzieci poznają podstawowe słowa w języku francuskim, nazwy typowych francuskich potraw, będą mogły wcielić się w role słynnych francuskich kucharzy i zaprezentować swoją ulubioną potrawę. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w budowaniu słynnej wieży Eiffla oraz wziąć udział w niesamowitej grze, w której sami będą pionkami.
 

13 lipca g.16.00 Sjesta w Hiszpanii 

 

Zapraszamy dzieci magiczny i gorący klimat Hiszpanii!!!!

Poznamy podstawowe zwroty w języku hiszpańskim, a na twarzach namalujemy barwy flagi hiszpańskiej. Sworzymy mapę - makietę kraju, zaznaczając na niej sławne miasta, np. Madryt czy Barcelonę.  Poznamy nazwy i składniki powszechnych potraw hiszpańskich przy okazji różnorodnych zabaw plastycznych i ruchowych. Na koniec, wcielimy się w piłkarzy drużyny Realu Madryt i FC Barcelona, sławne kluby piłkarskie z Hiszpanii,i rozegramy mecz piłki nożnej. 

22 czerwca g.16.00 - Kangury i Koale w Australii 

 

Podczas pierwszych warsztatów zapraszamy w fascynującą podróż po Australii! W czasie zajęć poznamy australijską kuchnię, odwiedzimy typowe dla tego kraju miejsca oraz dowiemy się kilku ciekawostek na temat żyjących tam zwierząt. Wszystko to przy akompaniamencie muzyki rodem z Australii, a śmiechu jest przy tym co niemiara :) Na koniec, zaplanujemy naszą wycieczkę do buszu australijskiego! Jak przystało na Australię gry i zabawy odbywać się będą przy użyciu języka angielskiego.

Współorganizator warsztatów: Empik School Saska (pl. Przymierza 6) 

Wersja do drukuWersja do druku | Mapa witryny
© ZwalczNude.pl