"Jak tu ładnie, jak tu cudnie, poznajemy Pragę-Południe"

Wszystkich poszukiwaczy skarbów oraz miłośników Pragi-Południe zapraszamy na cykl warsztatów w formie spacerów oraz zajęć stacjonarnych, podczas których będziecie mogli poznać wiele ciekawostek na temat tej wyjątkowej dzielnicy :)

 

Tematy oraz terminy spotkań:

 

8 września 2016r.  grupa I g. 17.00, grupa II g.18.30 

Street art na Pradze Południe ( Miejsce spotkania -Teatr Powszechny ul. Jana Zamoyskiego 20)

Mamy szczęście! Na terenie naszej dzielnicy można znaleźć wiele pięknych murali, rzeźby, vlepki, szablony, graffiti i wiele innych przejawów sztuki ulicy, czasem ukrytych przed wzrokiem przechodnia, czasem widocznych z daleka. W czasie spaceru spróbujemy je wytropić i zastanowić się nad pytaniami: - kiedy obraz lub napis na murze jest aktem wandalizmu, a kiedy prawdziwym dziełem sztuki? - czy malując na ścianie kamienicy lub bloku można zarobić? - kim jest Lusia i jej zwariowana holenderska rodzinka? - jak zrobić komuś dzień dobry? - który polski król byłby dzisiaj praskim dyktatorem mody?

 

10 września 2016r. g. 13.00 - 16.00  Miejsce spotkania - Stoisko Fundacji Zwalcz Nudę ŚWIĘTO LOKALNYCH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH „PRASKO-POŁUDNIOWE PREZENTACJE” ( Park nad Balatonem UL. J. Nowaka-Jeziorańskiego)

Kronikarz Praszko, zaprasza wszystkie dzieci do niesamowitaj zabawy, podczas której poznamy historię Pragi - Południe. Oprócz tego na dzieci będą czekały kolorowanki, na których odnajdziemy najciekawesze  miejsca dzielnicy  :)

 

15 września 2016r. g. 17.00 ( Miejsce spotkania - Rondo Waszyngtona przy popiersiu Paderewskiego (wejście do parku Skaryszewskiego)

Mamy szczęście! Na terenie naszej dzielnicy jest miejsce wyjątkowe i zgoła odmienne od otoczenia – Saska Kępa. Zarówno jej historia, jak i współczesne oblicze eleganckiej, modnej okolicy są godne zainteresowania.
W czasie spaceru wyostrzymy wszystkie zmysły, by wytropić i rozwiązać jej tajemnice:
- na którym brzegu Wisły powstała właściwie Saska Kępa?
- kim jest Lusia i jej zwariowana holenderska rodzinka?
- skąd przybyli Olędrzy umiejący zapanować nad powodziami?
- gdzie mieszkał najpopularniejszy aktor i „modelowy amant” przedwojennej Warszawy?
- która poetka napisała o tym miejscu i gdzie można wypić z nią kawę o każdej porze dnia i nocy? „Kręciłam się po świecie bardziej z niepokoju serce niż z powodów zawodowych. Jechałam, bo chciałam uciec od jakiegoś nieszczęścia albo plagi…Jestem jak bumerang, jak jakiś stwór na gumie - niby sięgam dosyć daleko, ale zawsze wracam na te uliczki na Saskiej Kępie. To też dzielnica moich rodziców. Ojciec umówił się z moją mamą na kawę na Saskiej Kępie i powiedział: "Marysiu, albo kupię sobie psa, albo się ożenię”

Zapisy na zajęcia odbywają się przez maila: skarb@zwalcznude.pl
Mają do dyspozycji Państwo dwie grupy:
I - godz. 17.00
II - godz. 18.00

 

22 września 2016r. g. 17.00 ( Miejsce spotkania - Rondo Waszyngtona przy popiersiu Paderewskiego (wejście do parku Skaryszewskiego)

Wszystkich poszukiwaczy skarbów oraz miłośników Pragi-Południe zapraszamy na cykl warsztatów organizowanych w ramach projektu "100 atrakcji na 100 lecie", podczas których będziecie mogli poznać wiele ciekawostek na temat tej wyjątkowej dzielnicy :) Mamy szczęście! Na terenie naszej dzielnicy jest gdzie wypoczywać w pogodne popołudnia i weekendy – Park Skaryszewski, Poniatówka, Jeziorko Kamionkowskie...
W to piękne wrześniowe popołudnie, wzorem żyjących dawniej warszawiaków:

- zwiedzimy „najpiękniejszy park Polski” i jego liczne atrakcje

- poznamy dawne warsiaskie gry i zabawy na świeżym powietrzu, a nawet zakosztujemy odrobiny hazardu

- przywrócimy nadwiślańskim plażom ich dawny blask

Zapisy na zajęcia odbywają się przez maila: skarb@zwalcznude.pl

Mają do dyspozycji Państwo dwie grupy: I - godz. 17.00 II - godz. 18.00

 

29. września 2016r. g. 16.00 ( Miejsce spotkania - Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę ul. Kickiego 1)

Warsztaty kreatywne – tworzymy własny przewodnik po Pradze-Południe


W czasie naszych spotkań odkryliśmy praskie sekrety i teraz wiemy już, kiedy obraz lub napis na murze jest aktem wandalizmu, a kiedy prawdziwym dziełem sztuki, kim jest Lusia i jej zwariowana holenderska rodzinka, który polski król byłby dzisiaj praskim dyktatorem mody, na którym brzegu Wisły powstała właściwie Saska Kępa, skąd przybyli Olędrzy umiejący zapanować nad powodziami, a nawet gdzie mieszkał najpopularniejszy aktor i „modelowy amant” przedwojennej Warszawy. Ponadto zwiedziliśmy „najpiękniejszy park Polski”, poznaliśmy dawne warsiaskie gry i zabawy na świeżym powietrzu, a nawet zakosztowaliśmy odrobiny hazardu.
Nadszedł czas, by tak zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce. W czasie naszego ostatniego spotkania wspólnymi siłami zaprojektujemy i stworzymy własny przewodnik po Pradze-Południe. Nie może was zabraknąć, sami sobie na pewno nie poradzimy!

Zapisy na zajęcia odbywają się przez maila: skarb@zwalcznude.pl
Mają do dyspozycji Państwo dwie grupy:
I - godz. 16.00
II - godz. 17.30

 

Zapisy na zajęcia odbywają się przez maila: skarb@zwalcznude.pl 

Wersja do drukuWersja do druku | Mapa witryny
© ZwalczNude.pl