Wawer

 Tak się bawiliśmy 3 września na Wawrze! :)

 

3 września 2016

Gra miejska

Zagadka Szpotańskiego rozwiązana!

 

Gra rozpoczęła się o godzinie 11stej i trwała aż do 13:45! Uczestnikom udało się dowiedzieć na czym polega zagadka Szpotańskiego. Poniżej zarys fabuły:

Kazimierz Tadeusz Szpotański (ur. 16 grudnia 1887 we Włocławku, zm. 10 lipca 1966 w Warszawie) – polski inżynier elektryk, pionier przemysłu aparatów elektrycznych.

W listopadzie 1918 założył w Warszawie, w dwupokojowym lokalu przy ulicy Mirowskiej, założył Fabrykę Aparatów Elektrycznych K. Szpotański i Spółka i zaczął od produkcji włączników do światła. Warsztat ten, początkowo zatrudniający 2 ludzi bardzo szybko się rozrósł i stał się największym w przedwojennej Polsce przedsiębiorstwem produkującym aparaturę elektryczną

Fabryka Szpotańskiego wiodła prym nie tylko w sferze wynalazków i techniki. Pracownicy firmy mieli zapewnione wszelkie świadczenia socjalne. Na miejscu było ambulatorium zakładowe, szatnie, łaźnia, nowoczesna stołówka. Nie przestały one działać nawet podczas okupacji. Do ostatnich chwil swego istnienia fabryka fundowała stypendia, a zdolnym studentom politechniki, szczególnie wydziału elektrycznego, zapewniała praktyki, a w przyszłości pracę. 

To wyjątkowe podejście w ówczesnych czasach było niespotykane. Szpotański był więc nie tylko pionierem w swojej produkcji, ale też w podejściu do pracowników.

Niestety fabryka w czasach okupacji została opanowana przez Niemców, a w 1944 roku wpadła w ręce ówczesnej władzy i została znacjonalizowana.

Szpotański już w 39 roku przewidział to, że jego najcenniejszy wynalazek, eksperyment, który uważał za największe odkrycie wszechczasów zostanie zaprzepaszczone. Dlatego ukrył je w zagadkach, kodach i szyfrach – wszystko dla potomnych. Przed swoją śmiercią pozostawił kilka wskazówek, które przekazał swoim przyjaciołom. Niestety wszyscy oni byli już osobami po 60tce, borykającymi się z problemami zdrowotnymi i nie byli w stanie szukać, ani przekazać wszystkiego co wiedzą w uporządkowany sposób.

Kapitan Warszawa i jego Superbohaterscy przyjaciele zebrali wszystkie podpowiedzi, które Szpotański dla nas zostawił. I tu zaczyna się Wasze zadanie.

Może Wam uda się odkryć ostatnie dzieło Szpotańskiego? Co chciał nam przekazać Szpotański? Co odkrył?

Nasi Superbohaterowie czekają na Was w 6 lokalizacjach. Podpowiedzi od Szpotańskiego zabezpieczyli, by nie dostał się w niepowołane ręce.

Jeśli uda Wam się je znaleźć – może rozwiążecie zagadkę Szpotańskiego?

 

NAGRODY!!!

Dla najlepszych drużyn nasi Partnerzy przygotowali całą gamę nagród:

 

- Kurzy wyścig - rodzinna gra integracyjna od firmy TacTic

- Zaproszenia na zajęcia do Egurrola Dance Studio

- Wspaniałe zabawki od Uczy i Bawi

- Zaproszenia do sali zabaw Labibu

Dla najlepszej drużyny od firmy Uczy i Bawi

Bądź oryginalny, jak Twoje flamastry!

Dzięki urządzeniu Marker Marker stworzysz flamastry w nowych, alternatywnych kolorach. Kto powiedział, że flamastry muszą być tylko w kolorach tęczy? Crayola zapewni Ci zabawę z nieograniczoną paletą barw.

Nagrody pocieszenia - 2 zestawy kredy 3D

A na PIKNIKU RODZINNYM w godz. 11:00 - 14:00 były takie atrakcje:

 

 

Kącik małego Konstruktora

 

Co tym razem zbudują Ci najmłodsi i Ci trochę starsi? Korzystając z klocków dla dzieci wspólnie budujemy wierze, zamki i całe miasta! Jest to wspaniałą zabawa dla osób w każdym wieku!

 

Warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu z produktami z warszawskiego BioBazaru.

 

Dowiemy się dlaczego warto jeść warzywa i jakie cuda można z nich stworzyć.

 

Gry i zabawy językowe dla dzieci z Omnibusem

Centrum Edukacyjne Omnibus zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy z językiem angielskim. Niespodzianka dla najmłodszych - odwiedzi nas też psotny miś Teddy Eddie!

 

Wypożyczalnia gier planszowych,

 

a w niej kilkadziesiąt tytułów do wypożyczenia i grania pod okiem naszych animatorów, którzy dobiorą grę i wyjaśnią zasady gry m.in. Kurzy Wyścig i Molkky od TACTIC Games

 

 

 

Animacje dla dzieci z Uczy i Bawi

 

   Iluzjonistka wprawi Was w prawdziwe zdumienie używając magicznej różdżki oraz talii zaczarowanych kart. Poznajcie tajemnicze triki iluzjonistyczne i niewiarygodne sztuczki karciane. Wypróbujcie też domowej magii używając codziennych przedmiotów znajdujących się w kuchni, aby stworzyć owocową baterię czy stołowy wulkan! Na koniec wykopcie prehistoryczne dinozaury zatopione w bryle gipsu i pomalujcie odlewy gipsowe.  Dla fanów kolorowania przygotowaliśmy też obrazki, kredki, flamastry i kredy od Crayoli.

 

 

Pracownia Biżuterii

 

Każdy będzie mógł przygotować przygotować własny naszyjnik, bransoletkę korzystając z kilku tysięcy elementów do wyboru!

 

Animacje taneczne z instruktorką Egurrola Dance Studio!

 

   Instruktorka najlepszej szkoły tańca w Polsce pokaże Wam proste kroki taneczne, które wspólnie będziecie wykonywać w rytm energetycznej muzyki. Dla wszystkich, którzy wezmą udział w animacji przygotowaliśmy specjalne upominki! Tych, którzy będą mieli ochotę na jeszcze większą dawkę tańca, zapraszamy w godzinach 10-14 do Egurrola Dance Studio – Wawer na bezpłatne lekcje otwarte.

 

Malowanie buziek

 

Animatorki z sali zabaw Labibu pomalują Was pięknie i kolorowo.

 

Degustacja produktów prosto od rolnika

 

Na obfitującym w zdrowe i ekologiczne produkty stoisku będzie można spróbować:

- warzyw, owoców, serów z prawdziwego mleka prosto od krowy, sera koziego, zdrowych wędlin ze sprawdzonych i bezpiecznych masarni, soków z ekologicznych tłoczonych owoców, przetworów, pieczywa, zdrowych przekąsek i wiele innych.

 

Oraz wiele innych!

 

Na pikniku czekają też konkursy, stoiska animacyjne, pomiar tkanki tłuszczowej, bańki i zabawa dla każdego!

 

 

 

PARTNERZY

Wersja do drukuWersja do druku | Mapa witryny
© ZwalczNude.pl