Zagadka na Bielanach

 4 czerwca 2016

Gra miejska na Bielanach już za nami!

 

4 czerwca nasi dzielni detektywi razem z Brygadą Kapitana Warszawa na podstawie wskazówek, które zebrali dla nich Superbohaterowie, musieli odgadnąć gdzie mieszkał Dziadek Jakuba.

Poszukiwacze odwiedzili Warszawską Cukiernię Lukullus, gdzie Kapitan Warszawa przygotował dla nich zadanie. Z Syrenką Warszawską spotkali się w Księgarni im. K.K.Baczyńskiego, odwiedzili również Mistera Bielanach z 1965 r. na Magiera 7a, Plac Konfederacji gdzie grali w kapsle. Gracze mogli również zaprezentować swoje superbohaterskie sprawności ucząc się jeździć na elektrycznej deskorolce Power-Wheel.

 

"- Kapitanie Warszawa, znalazłem w portfelu mojego dziadka zdjęcie, które przechowywał od wielu lat. Zobacz, może przychodzi Ci do głowy gdzie to może być?
- Hmm, Jakubie, a nie masz jakiegoś zdjęcia z góry? Często latam nad Warszawą, wiec znam ją dobrze z tej perspektywy.
- Niestety to jedyne zdjęcie, które znalazłem. Być może zdjęcie zostało zrobione na Bielanach - mój dziadek pracował tam w okolicznej Hucie.
- W Hucie Warszawa? A w jakich latach?
- Zaczął chyba pod koniec lat sześćdziesiątych.
- Musiał więc mieszkać w okolicy. W latach 50 i 60 wybudowano tam osiedla mieszkaniowe dla ludności robotniczej pracującej w Hucie. Myślę Jakubie, że musisz opowiedzieć mi więcej o swoim dziadku żebyśmy razem z moją brygadą mogli rozpocząć poszukiwania..."

 

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Dzielnicy Bielany, Cukiernię Lukullus, Księgarnię im. K.K. Baczyńskiego oraz Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

 

Po grze czekało mnóstwo atrakcji m.in. warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu z BioBazarem, kącik małego konstruktora, wypożyczalnia gier planszowych oraz moc atrakcji przygotowanych przez Urząd Dzielnicy Bielany podczas wydarzenia Witaj Lato - Karuzela na Bielanach.


Zapraszamy wszystkich śmiałków, którzy chcą pomóc Kapitanowi Warszawa, poznać historię oraz kulturę swojej dzielnicy na inne wydarzenia!

 

Na wydarzenie wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: www.zapisyzwalcznude.pl

 

TAK BYŁO NA BIELANACH :)

Zobaczcie gdzie nas szukać na pikniku - jesteśmy w Strefie Dziecięcej pod numerem 40 przy stacji Veturilo.

 

Od godziny 14:00 razem z Urzędem Dzielnicy Bielany zapraszamy na piknik Witaj Lato na Bielanach!

Na pikniku mnóstwo atrakcji, a wieczorem koncert gwiazd!

Zapraszamy!

 

WIĘCEJ INFORMACJI O PIKNIKU

PARTNERZY WYDARZENIA

Wersja do drukuWersja do druku | Mapa witryny
© ZwalczNude.pl