Zagadka w Śródmieściu

5 czerwca 2016

 

Gra miejska na Śródmieściu za nami. :)

 

5 czerwca nasi dzielni detektywi razem z Brygadą Kapitana Warszawa na podstawie wskazówek, które zebrali dla nich Superbohaterowie, musieli odgadnąć gdzie król Stanisław August zgubił koronę.

Poszukiwacze odwiedzili Łazienki Królewskie, osiedle Jazdów a tam Rotacyjny Dom Kultury Śródmieście, gdzie czekał na nich Kapitan Warszawa a tam mogli zaprezentować swoje superbohaterskie sprawności ucząc się jeździć na elektrycznej deskorolce Power-Wheel.  Z Syrenką Warszawską spotkali się na Rodzinnym Pikniku Plenerowym przy stoisku Akademii Fotografii, odwiedzili również stoisko Muzeum Bajek i Twojego Robota.

TAK BAWILIŚMY SIĘ NA ŚRÓDMIEŚCIU :)

     W Śródmieściu mieści się letnia rezydencja ostatniego króla Rzeczypospolitej Stanisława Augusta. Są to znane wszystkim warszawiakom i turystom odwiedzającym stolicę Łazienki Królewskie.

 

Król Stanisław August był niezwykłym politykiem, reformatorem, wybitnym mecenasem i kolekcjonerem sztuki, zwanym przez wielu filozofem w koronie…

Ale co to? Król zgubił koronę! A do audiencji zostało niewiele czasu!

 

Król do poszukiwań wynajął brygadę, która od lat strzeże ładu i porządku w Warszawie –Brygadę Kapitana Warszawy. Jednak stolica jest ogromna, a król dużo podróżuje – mógł ją zgubić praktycznie wszędzie…

Kapitan nie pozwoli aby jeden z najwybitniejszych mężów stanu przyjmował zagranicznych posłów bez swej insygnii władzy.

 

Dalej Brygado Kapitana Warszawa do dzieła! W poszukiwaniach pomogą Superbohaterowie, których znajdziecie w różnych punktach dzielnicy. Każdy z nich ma dla Was przygotowaną podpowiedź  gdzie może znajdować się zguba, zdobądźcie wszystkie i użyjcie odrobiny magii, by pomóc Kapitanowi odnaleźć koronę.

 

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez firmę Tac Tic Games oraz Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.


Zapraszamy wszystkich śmiałków, którzy chcą pomóc Kapitanowi Warszawa, poznać historię oraz kulturę swojej dzielnicy na inne wydarzenia!

 

Na wydarzenie wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: www.zapisyzwalcznude.pl

 

Oto list, który Król przesłał do Kapitana Warszawa:

Szanowny Panie Kapitanie!

Stała się rzecz niesłychana, nieszczęście nie z tej ziemi ...

Jakież są me troski i niedostatki. Zgubiłem insygnię władzy, którą to arcybiskup gnieźnieński i prymas Polski Władysław Łubieński dnia 25 listopada AD 1764 na mą skroń włożył. Chcę, więc postawić tamę mym cierpieniom i proszę Cię Panie o pomoc, abyś Ty i twa brygada wsparła mych dworzan w poszukiwaniu mej korony. Jakżem ją zgubił nie wiem, nie pamiętam... Może w przypływie ckliwych uczuć do Katarzyny, w marzeniach pogrążony, z głową w chmurach, upadła mi owa na łąkę kwiecistą.

Jakiż kłopot. Nie wiem co począć ...

Pomóż mi Drogi Panie Kapitanie odnaleźć koronę! Ukróć smutną niepewność!

 

Stanisław August Król

źródło: http://pl.kalendariumhistoryczne.wikia.com

PARTNERZY WYDARZENIA

Wersja do drukuWersja do druku | Mapa witryny
© ZwalczNude.pl