Misja Włochy już za nami!

Uwaga Uwaga! Misja na Włochach zakończona sukcesem! 

 

Podczas szkolenia 25 lipca, które odbyło się w ogródku Domu Kultury Włochy, kandydaci na Superbohaterów musieli zmierzyć się m.in. z zadaniami manualnymi, sportowymi i sprawdzającymi ich wiedzę dotyczącą ekologii. Każdy rekrut na Superbohatera musiał skręcić psa-pomocnika z balona oraz za pomocą zdolności telepatycznych przekazać pozostałym członką swojej drużyny hasło. Nie zabrakło także zadań specjalnych sprawdzających spostrzegawczość oraz umiejętności odszyfrowania hasła . 

 

Do gry zapisało się 34 drużyny.

 

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez sklep bractwokupieckie.pl, klubokawiarnie CocoCafe, szkołę językową Helen Doron, BranQ oraz Mary Kay. Dla najbardziej zaangażowanych w grę drużyn mieliśmy nagrody specjalne - misie ufundowane przez Urząd Dzielnicy Włochy. Pozostali gracze dostali upominki ufundowane przez Urząd Dzielnicy Włochy oraz  Alpino. Na wszystkich więc czekały miłe upominki!

 

Grze miejskiej towarzyszył piknik rodzinny gdzie na uczestników czekała cała moc atrakcji i animacji: warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu, mobilna wypożyczalnia objazdowa, Kącik Mamy Mary Kay, przeglądy stomatologiczne Fundacji Wiewiórki Juli oraz warsztaty i zabawy językowe prowadzone przez szkołę Helen Doron. 

Dzieci mogły także puścić wodzę fantazji w Kąciku Małego Konstruktora oraz puszczać ogromne bańki mydlane.

 

Dom Kultury Włochy zapewnił wszystkim dostęp do grilla, także każdy mógł zaspokoić swój apetyt i wygodnie usiąść na kocyku, przy stole lub na leżakach i cieszyć się pięknym sobotnim popołudniem.

 

 Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę. Przybywajcie na następne gry i pikniki, kolejne misje specjalne przed nami! Kapitan Warszawa zaprasza!

 

 

Dwie najlepsze drużyny otrzymają gry planszowe ufundowanie przez sklep Bractwokupieckie.pl. Będą to Mount Everest i Amber

Dla najlepszych drużyn COCO Cafe (Ul. Stępińska 5) ufundowała vouchery na roczną zabawę w kulkach i na zajęcia projektowania 3D!

 
Uwaga! Drużyny, które wezmą udział w największej ilości szkoleń, wygrają zaproszenie na rodzinny wypad nad morze do hotelu La Siesta! (2 noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją dla rodziny 2+2). :)

 

Data: 25. lipca 2015
Godzina: 13.00-16.00
Miejsce zbiórki: Dom Kultury Włochy, ul. Bolesława Chrobrego 27

Zapisy: www.zapisynagre.pl
Udział jest bezpłatny!

Piknik

To nie koniec atrakcji! Od godziny 15:00 do 17:00, w trakcie uroczystego pasowania na Superbohaterów, trwać będzie piknik rodzinny.  

 

W czasie pikniku będzie można uczestniczyć w różnych animacjach rodzinnych, takich jak:

 

Warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu – są to krótkie warsztaty dla najmłodszych. Dzieci uczestniczą w warsztatach kulinarnych podczas których przygotowują dla siebie zdrowy posiłek. Tworzą np. kanapki - myszki ze zdrowych składników. W trakcie warsztatów animator w przystępny sposób opowiada dzieciom o składnikach odżywczych znajdujących się w poszczególnych produktach.

 
Kącik Małego Konstruktora - Wymarzone miejsce dla małych konstruktorów. Każde dziecko będzie mogło dać upust swojej wyobraźni. Do dyspozycji maluchów będą klocki Bamp.

"Kącik Mamy Mary Kay". Na miejscu każda mama będzie mogła uczestniczyć w dwóch zabiegach: Satynowe Dłonie oraz Satynowe Usta. Będzie można dowiedzieć się jak odpowiednio pielęgnować twarz oraz umówić się na bezpłatne indywidualne warsztaty kosmetyczne Mary Kay.

Fundacja Wiewiórki Julii zaprasza wszystkie dzieci na bezpłatne badania stomatologiczne. Podczas badania dentyści zwrócą szczególną uwagę na próchnicę, ubytki, ortodoncję i poziom higieny.
Fundacja Wiewiórki Julii to jedna z najbardziej dynamicznych fundacji w Polsce. Od trzech lat zapewnia kompleksową opiekę stomatologiczną najbiedniejszym dzieciom i osobom starszym. Do tej pory objęli opieką ponad 12000 dzieci, w tym te, przebywające w klinice "Budzik". Celem fundacji jest uruchomienie sieci bezpłatnych dentobusów.
Więcej informacji na stronie www.wiewiorkajulia.pl
Warunkiem udziału dziecka w badaniu będzie podpisanie przez rodzica lub opiekuna oświadczenia/ zgody na badanie dziecka.

Bule - Boule to narodowa gra Francuzów, nazywana przez nich „petanque” i wywodząca się z okolic Marsylii, gdzie na początku XX wieku zdecydowano się uprościć zasady popularnej w Prowansji zabawy. Od tamtego czasu gra stała się bardzo popularna na całym świecie. Boule trenują koncentrację i zręczność. Są doskonałą zabawą dla całej drużyny.

 

 

Na wszystkich uczestników będzie czekała także Mobilna Wypożyczalnia Objazdowa, w której czekać na Was będą gry planszowe, sprzęt sportowy, koce piknikowe i wiele innych! 

DK Włochy zaprasza wszystkich uczestników na wspólne grillowanie.
Będą grille i opał, zabawa przy muzyce. Przynieście własne smakołyki, dobre samopoczucie i chęć do zabawy.

 

 

Data: 25. lipca 2015
Godzina: 13.00-15.00
Miejsce:  ogródek Domu Kultury Włochy, ul. Bolesława Chrobrego 27

(w razie niepogody piknik przenosimy do środka)
Wstęp bezpłatny! Nie prowadzimy zapisów!

 

 

To już II edycja projektu Aktywna Rodzina. Tym razem Kapitan Warszawa zaprasza dzieci w szeregi swojej Brygady. Przed Wami mnóstwo wyzwań, w tym jedyne w swoim rodzaju EKO-AKCJE! Razem sprawimy, że dzielnice staną się nam bliższe i przyjazne przyrodzie. Zapraszamy na niepowtarzalną grę miejską, w której do wygrania są wspaniałe nagrody!

Partnerzy wydarzenia

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.

 

 

Projekt odbywa się pod honorowym patronatem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

 

Partnerem gry miejskiej i pikniku na Włochach jest Dom Kultury Włochy

Patroni medialni

Wersja do drukuWersja do druku | Mapa witryny
© ZwalczNude.pl