Misja na Mokotowie już za nami!

Podczas szkolenia 29 sierpnia, którego start miał miejsce w Ogródku Jordanowskim przy ul. Odyńca kandydaci na Superbohaterów musieli zmierzyć się z zadaniami sportowymi, geograficznymi, ekologicznymi, logicznymi,

a nawet -jako, że prawdziwi kadeci muszą znać się na wszystkim -odbyło się też szkolenie komputerowe! Drużyny starały się odpowiedzieć na pytania związane z ekologią, które były ukryte pomiędzy zwierzętami na wspaniałej wystawie "Las" w WSEiZ. W Mokotowskim Centrum Integracji kadeci przeszli szkolenie komputerowe, w Rainbowtour Syrenka sprawdzała ich wiedzę geograficzną, w cukierni "Kryś" drużyny zmierzyły się z zadaniem logicznym (dyktandem matematycznym) i otrzymały na drogę słodki upominek- wspaniały zestaw ciastek dla całej ekipy. Kapitan Warszawa tym razem prowadził szkolenie przy Stowarzyszeniu w Stronę Marzeń - tu wszyscy musieli wykazać się sprawnością fizyczną . 

 

Do gry zapisało się 40 drużyn.

 

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Dzielnicy Mokotów, Avon, Coco Cafe, cukiernię Kryś, Helen Doron, Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, BranQ, Alpino, Inter, RebelZoo oraz Media Service Zawada. Na wszystkich uczestników gry czekały miłe upominki.

 

Grze miejskiej towarzyszył piknik rodzinny gdzie na uczestników czekała cała moc atrakcji i animacji: warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu, zajęcia matematyczne przygotowane przez Matplanetę oraz wybrały się

w podróż do Anglii razem z Helen Doron. W kąciku mamy można było porozmawiać z konsultantkami firmy Avon, Coco Cafe prezentowało się z drukarką 3D, malowano też buźki. Pojawiły się również Miejsce Kreatywne oraz Ludoteka z licznymi grami i zabawami rodzinnymi. Ponadto można było spotkać bohaterów programu edukacji finansowej dla dzieci – Cha-Ching, gdzie każdy mógł dowiedzieć się, skąd się biorą pieniądze i jak mądrze z nich korzystać. Na uczestników jak zwykle czekała wypożyczalnia sprzętu plenerowego i gier planszowych.

Gra miejska

 

Kapitan Warszawa wzywa do swojej drużyny! Jeśli nie jest Ci obojętny los Mokotowa, weź udział w szkoleniu, organizowanym przez Fundację Zwalcz Nudę.


Przeżyj prawdziwą przygodę i zdobądź stopień Superbohatera!

 

 
Gra miejska skierowana jest do rodzin z dziećmi, które na czas gry stają się drużyną. Wspaniała zabawa rodzinne w terenie z Kapitanem Warszawa. Uczestnicy stają się rekrutami na superbohaterów, a przed nimi wiele testów!
Wzywamy wszystkie rodziny, dzieci i młodzież do stawienia się w punktach zbiórki kadetów. 

Zapisz się już dziś i zarezerwuj miejsce dla swojej drużyny. 

 

Poza nagrodami ufundowanymi przez BranQ, Alpino, Inter, Media Service Zawada oraz Urzędy Dzielnic uczestnicy zdobędą Superbohaterskie Stopnie.

 

 

 

 

Na pikniku rodzinnym konsultantki firmy Avon zapraszają do kącika mamy w którym będzie można uzyskać poradę oraz zrobić zabieg pielęgnacyjny.

Dla zwycięskich drużyn Avon przygotował wspaniałe nagrody - będą to zestawy kosmetyków!

 

Uwaga! Drużyny, które wezmą udział w największej ilości szkoleń, wygrają niespodziankę - zaproszenie na rodzinny wypad nad morze do hotelu La Siesta! (2 noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją dla rodziny 2+2). :)

 

 

Data: 29. sierpnia 2015

Godzina: 11:00
Miejsce zbiórki: II Ogród Jordanowski, ul. Odyńca 6

Zapisy: www.zapisynagre.pl
Udział jest bezpłatny!

 

 

 

Piknik

To nie koniec atrakcji! Od godziny 13:00 do 15:00, w trakcie uroczystego pasowania na Superbohaterów, trwać będzie piknik rodzinny.

 

W czasie pikniku będzie można uczestniczyć w różnych animacjach rodzinnych, takich jak:

Warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu – są to krótkie warsztaty dla najmłodszych. Dzieci uczestniczą w warsztatach kulinarnych podczas których przygotowują dla siebie zdrowy posiłek. Tworzą np. kanapki - myszki ze zdrowych składników. W trakcie warsztatów animator w przystępny sposób opowiada dzieciom o składnikach odżywczych znajdujących się w poszczególnych produktach.

 
Kącik Małego Konstruktora - Wymarzone miejsce dla małych konstruktorów. Każde dziecko będzie mogło dać upust swojej wyobraźni. Do dyspozycji maluchów będą klocki Bamp.
 
 

Bańki mydlane – animatorzy wprowadzą nas w bajkowy świat baniek, tworząc wspólnie z dziećmi niesamowity świat pełen czarów. Każde dziecko będzie miało okazję puszczać ogromne bańki pod okiem animatora.

Bule - Boule to narodowa gra Francuzów, nazywana przez nich „petanque” i wywodząca się z okolic Marsylii, gdzie na początku XX wieku zdecydowano się uprościć zasady popularnej w Prowansji zabawy. Od tamtego czasu gra stała się bardzo popularna na całym świecie. Boule trenują koncentrację i zręczność. Są doskonałą zabawą dla całej drużyny.

Na piknikach Aktywnej Rodziny będzie można spotkać bohaterów programu edukacji finansowej dla dzieci – Cha-Ching. Zapraszamy do udziału w naszych grach i zabawach. Dowiecie się, skąd się biorą pieniądze i jak mądrze z nich korzystać. Dla najbardziej aktywnych dzieci przewidzieliśmy upominki. Więcej o naszej akcji na www.cha-ching.pl „

 

Na stoisku Matplaneta podczas pikniku czekają na dzieci różne zadania, które  skoncentrowane są głównie na praktycznym odkrywaniu matematyki i bazują na przykładach z otaczającego świata. 
Wybudowanie wieży, odkrycie tajemnicy magicznego kwadratu, złamanie tajnych szyfrów czy znalezienie wyjścia z poplątanych labiryntów to tylko niektóre z zadań i łamigłówek, które przygotowaliśmy. Zadania dostosowane są do osób w wieku 4-6, 7-9, 10-13 lat, więc każdy znajdzie  coś dla siebie.  Podczas Pikniku chcemy również pokazać, jakie problemy może rozwiązać nawet prosta matematyka. Chcemy, żeby w zespołach dzieci mogły  same rozwiązywać takie problemy, by zobaczyły, że narzędzia są w nich i przekonały się, że, aby zrozumieć matematykę, wystarczy kombinować i złożyć znane już zasady. 

 

 

W podróż do Anglii zaprosi wszystkich Helen Doron!

"Kącik Mamy Mary Kay". Na miejscu każda mama będzie mogła uczestniczyć w dwóch zabiegach: Satynowe Dłonie oraz Satynowe Usta. Będzie można dowiedzieć się jak odpowiednio pielęgnować twarz oraz umówić się na bezpłatne indywidualne warsztaty kosmetyczne Mary Kay.

Dla najlepszych drużun Coco Cafe 3D ufunduje vouchery na wydruki 3D, a podczas pikniku zaprosi do poznania świata druku 3D. Na zajęciach "Odkryj w dziecku Van Gogha 3D z Coco Cafe 3D rodzice wraz z dziećmi będą mieli możliwość zaprojektowania swojego dzieła 3D i obserwowania procesu jego tworzenia. Eksperci z Coco Cafe 3D opowiedzą jak działa drukarka 3D oraz pokażą jak zaprojektować na tablecie arcydzieło do wydruku 3D.

 

 

 
 

Data: 29. sierpnia 2015

Godzina: 13:00-15:00
Miejsce zbiórki:II Ogród Jordanowski, ul. Odyńca 6

Zapisy: www.zapisynagre.pl
Udział jest bezpłatny!

 

 

 
To już II edycja projektu Aktywna Rodzina. Tym razem Kapitan Warszawa zaprasza dzieci w szeregi swojej Brygady. Przed Wami mnóstwo wyzwań, w tym jedyne w swoim rodzaju EKO-AKCJE! Razem sprawimy, że dzielnice staną się nam bliższe i przyjazne przyrodzie. Zapraszamy na niepowtarzalną grę miejską, w której do wygrania są wspaniałe nagrody!

Partnerzy wydarzenia

 

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.

 

 

Projekt odbywa się pod honorowym patronatem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Patroni medialni

Wersja do drukuWersja do druku | Mapa witryny
© ZwalczNude.pl