Misja na Bemowie już za nami!

Uwaga Uwaga! Misja na Bemowie już za nami! 

 

          Podczas szkolenia na Bemowie, które odbyło się 5 września, kandydaci na Superbohaterów musieli zmierzyć się m.in. z zadaniami sportowymi, logicznymi i edukacyjnymi. Drużyny w kawiarni Ciuciubabka zmierzyły się z zadaniem kulinarnym podczas którego dekorowały ciasteczka, odwiedziły Osiedle Przyjaźń gdzie z zadaniem na współpracę czekał Kapitan Warszawa, jak również udały się do Klubu Karuzela - gdzie w Kid's in the Centre nasza Superbohaterka sprawdzała ich wiedzę z chemii. Każda drużyna z dostępnych przedmiotów musiała wykonać eksperyment. Nasi nieustraszeni gracze pokonali również ściankę wspinaczkową w Alei Sportów Miejskich oraz odwiedziły Park Górczewska w którym z zadaniem logicznym oczekiwała Syrenka Warszawska.

 

Do gry zapisało się 40 drużyn.

 

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Bractwo Kupieckie, kawiarnię CieKawa Cafe oraz kawiarnię Ciuciubabka, Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, BranQ, Alpino, Inter, RebelZoo oraz Media Service Zawada. Na wszystkich uczestników gry czekały miłe upominki.

 

Grze miejskiej towarzyszył piknik rodzinny w kawiarni CieKawa Cafe na ul. Powstańców Śląskich 80D gdzie na uczestników czekała moc atrakcji, m.in: rozgrywki w wielką Jengę przygotowane przez firmę Robyg, warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu, stoisko małego konstruktora, wypożyczalnia sprzętu plenerowego, wspólne rozgrywki w gry planszowe na które uczestników zaprosiła firma Bractwo Kupieckie, spotkanie z ciekawą matematyką przygotowane przez Matplanetę oraz zajęcia z Robotyki na które zaprosił Fun Robotics!

 

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę. Przybywajcie na następne gry i pikniki, kolejne misje specjalne przed nami!

 

Kapitan Warszawa zaprasza!

 

 

Gra miejska

 

Kapitan Warszawa wzywa do swojej drużyny! Jeśli nie jest Ci obojętny los Bemowa, weź udział w szkoleniu, organizowanym przez Fundację Zwalcz Nudę.

 

Przeżyj prawdziwą przygodę i zdobądź stopień Superbohatera! 

 

Gra miejska skierowana jest do rodzin z dziećmi, które na czas gry stają się drużyną. Wspaniała zabawa rodzinne w terenie z Kapitanem Warszawa. Uczestnicy stają się rekrutami na superbohaterów, a przed nimi wiele testów!

Wzywamy wszystkie rodziny, dzieci i młodzież do stawienia się w punktach zbiórki kadetów. 

Zapisz się już dziś i zarezerwuj miejsce dla swojej drużyny. 

 

Poza nagrodami ufundowanymi przez BranQ, Alpino, Inter, Media Service Zawada oraz Urzędy Dzielnic uczestnicy zdobędą Superbohaterskie Stopnie.

 

 
Data: 5. września 2015
Godzina: 11:00
Miejsce: Ciekawa Cafe, ul. Powstańców Śląskich 80d

Wstęp bezpłatny! 
zapisy: zapisynagre.pl
 
 
Uwaga! Drużyny, które wezmą udział w największej ilości szkoleń, wygrają niespodziankę - zaproszenie na rodzinny wypad nad morze do hotelu La Siesta! (2 noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją dla rodziny 2+2). :)

Piknik

To nie koniec atrakcji! Od godziny 13:00 do 15:00, w trakcie uroczystego pasowania na Superbohaterów, trwać będzie piknik rodzinny.  

 

W czasie pikniku będzie można uczestniczyć w różnych animacjach rodzinnych, takich jak:

 
Bańki mydlane – animatorzy wprowadzą nas w bajkowy świat baniek, tworząc wspólnie z dziećmi niesamowity świat pełen czarów. Każde dziecko będzie miało okazję puszczać ogromne bańki pod okiem animatora.

Warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu – są to krótkie warsztaty dla najmłodszych. Dzieci uczestniczą w warsztatach kulinarnych podczas których przygotowują dla siebie zdrowy posiłek. Tworzą np. kanapki - myszki ze zdrowych składników. W trakcie warsztatów animator w przystępny sposób opowiada dzieciom o składnikach odżywczych znajdujących się w poszczególnych produktach.

 

Kącik Małego Konstruktora - Wymarzone miejsce dla małych konstruktorów. Każde dziecko będzie mogło dać upust swojej wyobraźni. Do dyspozycji maluchów będą klocki Bamp.

Bule - Boule to narodowa gra Francuzów, nazywana przez nich „petanque” i wywodząca się z okolic Marsylii, gdzie na początku XX wieku zdecydowano się uprościć zasady popularnej w Prowansji zabawy. Od tamtego czasu gra stała się bardzo popularna na całym świecie. Boule trenują koncentrację i zręczność. Są doskonałą zabawą dla całej drużyny.

 

Matplaneta zaprasza na Spotkanie z Ciekawą Matematyką i Logiką. Zabierzemy Was na matematyczne przygody:
- Magiczne kwadraty, trójkąty i gwiazdki,
- Labirynty nietypowe dla najmłodszych,
- Łamanie szyfrów,
- I baaaardzo dużo logiki – zakodowane wierszyki, zagadki, wędrówki matematyczne.

 

Na wszystkich uczestników będzie czekała także Mobilna Wypożyczalnia Objazdowa, w której czekać na Was będą gry planszowe, sprzęt sportowy, koce piknikowe i wiele innych! 

 
 
 
Data: 5. września 2015
Godzina: 13:00-15:00
Miejsce:
Ciekawa Cafe, ul. Powstańców Śląskich 80d
Wstęp bezpłatny! 
 

 

 
To już II edycja projektu Aktywna Rodzina. Tym razem Kapitan Warszawa zaprasza dzieci w szeregi swojej Brygady. Przed Wami mnóstwo wyzwań, w tym jedyne w swoim rodzaju EKO-AKCJE! Razem sprawimy, że dzielnice staną się nam bliższe i przyjazne przyrodzie. Zapraszamy na niepowtarzalną grę miejską, w której do wygrania są wspaniałe nagrody!

Partnerzy wydarzenia

 

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.

 
Projekt odbywa się pod honorowym patronatem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Patroni medialni

Wersja do drukuWersja do druku | Mapa witryny
© ZwalczNude.pl